New investments
New investments, Manufacturing

Pirmaujanti Vokietijos krovinių liftų gamintoja atidarys gamyklą Lietuvoje

December 11, 2020

Šeimos valdoma vokiečių bendrovė „Bär Cargolift“ yra viena didžiausių techniškai pažangių automobilių krovinių liftų Europoje gamintoja. Bendrovė, įgyvendindama savo naująją augimo strategiją, nusprendė investuoti į visiškai naujos gamyklos statybą Šiaulių laisvojoje ekonominėje zonoje. „Bär Cargolift“ planuoja įkurti ekonomiškiausią gamyklą automobilinių krovinių liftų pramonėje ir per ateinančius 3 metus ruošiasi įdarbinti iki 50 darbuotojų.

„Bär Cargolift“ kuria, gamina, parduoda ir prižiūri krovinių liftus sunkvežimiams ir priekaboms, kurie skirti pakrauti arba iškrauti ant padėklų arba vežimėlių sukrautas prekes. Bendrovės gaminiai svarbūs visoje tiekimo grandinėje. „Bär Cargolift“ produkcija gaminama bendrovės pagrindinėje gamykloje Heilbrono mieste Pietų Vokietijoje. Pasak bendrovės direktoriaus ir savininko Tobiaso Bäro, naujas filialas kitoje šalyje – nauja patirtis šeimos valdomam verslui.

„Esame pratę eiti į naujas rinkas siūlydami savo gaminius, tačiau naujos gamyklos statyba yra visiškai kitokia patirtis. Pagrindinis kriterijus, kuriuo rėmėmės rinkdamasis naują vietą, yra žmonės, kurie dirba vadovaudamiesi tomis pačiomis vertybėmis kaip „Bär Cargolift“. Tai inovacijos, partnerystė, pasitikėjimas, pagarba ir patikimumas. Visus šiuos dalykus radome Lietuvoje, kaip ir darbuotojų kvalifikacijos lygis, atvirumas, motyvacija ir ryžtas, kurie šioje šalyje yra tiesiog išskirtiniai“, – teigia T. Bäras.

Pasak Šiaulių laisvosios ekonominės zonos valdybos pirmininko  Giedriaus Valucko, naujojo investuotojo atsiradimas prisidės prie šio regiono augimo, tobulėjimo ir naujų technologijų diegimo.

„Tai, kad „Bär Cargolift“ pasirinko Šiaulių LEZ, rodo, kad mes išlaikėme savotišką egzaminą, įrodydami, jog žmonių ištekliai, darbuotojų kompetencija, miesto valdžios palaikymas ir turimų technologijų lygis atitinka aukštus bendrovės standartus. Mes sieksime, kad sėkmingas „Bär Cargolift“ įsiliejimas į rinką būtų puikiu pavyzdžiu kitoms užsienio bendrovėms“, – sako G. Valuckas.

„Pastaraisiais metais Lietuvos automobilių pramonės sektorius nuosekliai augo, – teigia „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas. – „Bär Cargolift“ įsikūrimas Šiaulių LEZ reikšmingai prie to prisidės atnešdamas naujas technologijas, kompetencijas ir veiklos meistriškumo vertybes.“

„Bär Cargolift“ tikisi čia įkurti ekonomiškiausiai dirbančią gamyklą visame automobilinių krovinių liftų sektoriuje. Vėliau bendrovė planuoja Lietuvoje vystyti mokslo tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklą, įskaitant mechaniką ir programinės įrangos inžineriją.

Apie bendrovę

„Bär Cargolift“ kuria, gamina, parduoda ir prižiūri krovinių liftus sunkvežimiams ir priekaboms, kurie skirti pakrauti arba iškrauti ant padėklų arba vežimėlių sukrautas prekes. Kūrimas ir gamyba vykdomi Heilbrone, Pietų Vokietijoje. Pagrindinė bendrovės rinka yra Europa, įskaitant Rusiją. Per ateinančius 3 metus „Bär Cargolift“ planuoja plėsti veiklą užsienyje – Šiaurės Amerikoje, Pietų Afrikoje ir Australijoje. Nuo 2017-ųjų bendrovė yra antra pagal dydį automobilinių krovinių liftų gamintoja Europoje ir per metus pagamina daugiau kaip 15 000 krovinių liftų.

Subscribe CTA image

Enjoy reading our news?

Please wait...

Thank you for subscribing to our newsletter!

Have questions? Contact us
Aistė Žebrauskienė
Press Officer LinkedIn icon
Contact me
Get in touch


  Aistė Žebrauskienė Press Officer
  contact-success-modal
  Thank you!

  Thanks for reaching out to us, this means a lot! We will get back to you shortly.

  Meanwhile, we invite you to discover what’s new in the Lithuanian business landscape.

  Vilnius panorama